Logo

مقالات

محصولات

021-88986350 دفتر فروشگاه
سبد خرید (0)
تماس و پشتیبانی فروش

بررسی مشکلات اجاق گاز

بررسی مشکلات اجاق گاز
بررسی مشکلات اجاق گاز

مشکلات اجاق گاز می تواند از بسیاری از قطعات و بخش های اجاق گاز نشات بگیرد. از این رو آی پی یدک در این مطلب به بررسی مشکلات اجاق گاز پرداخته است تا در صورت نیاز بتوانید به راحتی عیب یابی اجاق گاز را به کمک راهنمای تعمیر اجاق گاز انجام دهید. توجه داشته باشید که مشکلات اجاق گاز می تواند به خیلی از عوامل و قطعات اجاق گاز بستگی داشته باشد که یک به یک آن ها را در این مطلب مورد بررسی قرار خواهیم داد.

کاربران گرامی؛ چنانچه برای تعمیر اجاق گاز خود نیاز به خرید قطعه به خصوصی داشتید می توانید آن را از فروشگاه قطعات لوازم خانگی آی پی یدک تهیه کنید.

راهنمای عیب یابی یکسان نبودن شعله اجاق گاز

در یک اجاق گاز سالم و بدون نقص، باید شعله ها به صورت یکدست و آبی رنگ باشند. همین طور ارتفاع هر شعله سالم باید در حدود 20 میلی متر باشد. امکان دارد که گاهی اوقات شعله ها رنگ زرد به خود بگیرند و قدرت کافی نداشته باشند. اگر چه این مشکل چندان جدی نیست، اما باید حتما برطرف شود. در زمان عیب یابی اجاق گاز شما متوجه می شوید که این مشکل به دلیل کثیف بودن شعله ها می باشد.

شما می توانید بر اساس راهنمای تعمیر اجاق گاز، یک ظرف آب و کف به همراه آب برداشته و سپس مشعل ها را بردارید. شما می توانید به وسیله ابر کفی شده، شعله ها را به دسقت تمیز نمایید. سپس با یک دستمال خشک، تمام صفحه اجاق گاز را تمیز کنید تا کف بر روی آن باقی نماند. در صورتی که با این راهکار، مشکلات اجاق گاز شما برطرف نشد، حتما با آی پی یدک برای خرید مشعل های نو و جدید در تماس باشید.

بررسی مشکل خاموش شدن بی دلیل پیلوت اجاق گاز و راهنمای عیب یابی آن

امکان دارد یکی از مشکلات اجاق گاز شما، خاموش شدن ناگهانی و بی دلیل پیلوت اجاق گاز باشد. این مسئله در زمان عیب یابی اجاق گاز ساز عدم تنظیم بودن صحیح نشات می گیرد. چرا که‌ گاز کافی به آن نرسیده و خاموش خواهد شد. شما می توانید بر اساس راهنمای تعمیر اجاق گاز، مقدار کمی از محفظه پیلوت را ببندید تا این مشکل اجاق گاز بر طرف شود. در صورتی که نیاز به عیب یابی تخصصی داشتید و یا لازم دیدید که برای اجاق گاز خود لوازم جانبی و لوازم یدکی خریداری کنید، می توانید به فروشگاه آی پی یدک مراجعه نمایید.

چگونه مشکل رنگ زرد و نارنجی اجاق گاز را ‌بر طرف کنیم؟

لازم است بدانید که یکی از مشکلات اجاق گاز، می تواند رنگ نارنجی و یا زرد آن باشد. چرا که یک اجاق گاز‌سالم باید شعله هایی به رنگ آبی داشته باشد. حتما در این زمان در جهت عیب یابی اجاق گاز اقدام نمایید. امکان دارد که کم بودن نسبت هوا در مخلوط کن اصلی ترین دلیل زرد سوختن شعله بهش مار آید. شما می توانید برای عیب یابی اجاق گاز و تعمیر آن، ابتدا صفحه تنظیم مخلوط کن را باز نمایید.

سپس فاصله نازل تا لوله بررسی را بررسی نمایید و در صورت تنظیم نبودن این حد فاصل، آن را تنظیم نمایید. شما می توانید برای عیب یابی اجاق گاز خود از تکنسین های آی پی یدک کمک بگیرید. همین طور امکان دارد که نازل آسیب دیده باشد و شما نیاز به خرید آن داشته باشید، از این رو ما به شما خرید از فروشگاه آی پی یدک را پیشنهاد می دهیم.

راهنمای عیب یابی و رفع مشکل روشن نماندن فندک اجاق گاز و نحوه تعمیر آن

به طور معمول با چرخاندن ولوم اجاق گاز و نگه داشتن آن برای چند ثانیه، می توانید شعله را روشن کنید. اگر شما این امکان را ندارید، باید بدانید که فندک اجاق گاز شما خراب شده است و باید هر چه زود تر در جهت عیب یابی اجاق گاز خود اقدام نمایید. این مسئله بر اساس راهنمای تعمیرات اجاق گاز به دلیل سر رفتن غذا و ریختن مایعات بر روی شعله و یا حتی شستشو نا درست و ورود آب به فندک رخ می دهید.

همین طور امکان دارد که نوسانات برق و سوختن فندک، فشردن بیش از حد دکمه فندک اجاق گاز، کم بودن بیش از حد شعله به مدت طولانی و خراب شدن ترموکوپل، خرابی فندک را در پی داشته باشد. توجه داشته باشید که برای تعویض فندک اجاق گاز شما باید عیب یابی اجاق گاز را به صورت اصولی انجام دهید و سپس اقدام به خرید فندک نو و جدید کنید. به شما پیشنهاد می دهیم که برای خرید فندک اجاق گاز، به فروشگاه آی پی یدک مراجعه نمایید.

راهنمای عیب یابی و رفع مشکل با صدا سوختن شعله ها در اجاق گاز

به طور کلی باید شعله های اجاق گاز کاملا بی صدا و آرام بسوزد. در صورتی که روشن کردن شعله ها، صدای زیادی را به همراه دارد، باید بدانید که مشکل از هوا رسانی به شعله ها می باشد. از این رو می تواند این مسئله را به عنوان یکی از مشکلات اجاق گاز به شمار آورد. توجه داشته باشید که اگر مقدار هوایی که برای سوختن به شعله ها می رسد، یکسان نباشد، باعث می شود که شعله ها با صدا بسوزنند. شما باید هر چه زود تر عیب یابی اجاق گاز را به صورت اصولی انجام دهید تا در صورت نیاز به خرید شعله های جدید، با تکنسین های آی پی یدک در تماس باشید.

بررسی مشکل باز نشدن خرابی جرقه نزدن فندک اجاق گاز و راهنمای عیب یابی آن

یکی از مشکلات اجاق گاز، عدم جرقه زدن فندک می باشد. توجه داشته باشید که باید حتما ترانس جرقه را در زمان عیب یابی اجاق گاز بررسی نمایید. عملکرد نا درست این بخش از اجاق گاز می تواند منجر به بروز این مشکل در اجاق گاز شود. توجه داشته باشید که راهنمای تعمیر اجاق گاز در مورد قطع شدن سیم ها و کلید جرقه و همین طور شکستن چینی جرقه، صحبت کرده است که هر کدام می توانند به عنوان مشکلات اجاق گاز در زمان عدم جرقه زدن فندک به شمار آیند. حتما باید به صورت مجزا هر کدام را مورد بررسی قرار دهید. هم چنین بدانید که در صورت شکسته شدن چینی جرقه اجاق گاز باید آن را تعویض نمایید. شما می توانید برای خرید چینی جرقه اجاق گاز، به فروشگاه آی پی یدک مراجعه نمایید.

نحوه رفع مشکل دود کردن اجاق گاز

دود کردن اجاق گاز، یکی از رایج ترین مشکلات اجاق گاز است که در مدل های جدید و امروزی بیش تر دیده می شود. همین طور باید بدانید که امکان دارد در زمان دود کردن اجاق گاز، بوی نا مطبوعی نیز از آن متساعد شود. این مسئله به دلیل اسفاده از یک لایه روغن صنعتی در جهت محافظت از صفحه می باشد. به همین خاطر اگر در زمان روشن نمودن اجاق گاز متوجه این دود با بوی نا مطبوع شدید، بدانید که به دلیل سوختن این روغن است. شما می توانید در این زمینه از شوینده های مخصوص استفاده کنید. اما اگر این مشکل اجاق گاز ادامه پیدا کرد، حتما برای عیب یابی اجاق گاز از تکنسین های آی پی یدک کمک بگیرید تا به صورت اساسی و اصولی آن را برطرف کنید.

بررسی مشکل پخش شدن بوی گاز در اطراف اجاق گاز و راهنمای عیب یابی آن

هر زمان که با بوی گاز در اطراف اجاق گاز مواجه شدید، حتما بی درنگ به عیب یابی اجاق گاز خود بپردازید. ابتدا باید شلنگ را از تظر نصب صحیح مورد بررسی قرار دهید. در صورت وجود نشت، سریعا شیر گاز را ببندید و برای خرید شلنگ نو و جدید اقدام کنید. شما می توانید برای خرید یک شلنگ مرغوب و همین طور با طول عمر بالا برای برطرف نمودن مشکلات اجاق گاز خود، با فروشگاه آی پی یدک در تماس باشید.

راهنمای عیب یابی و رفع مشکل عدم گازی رسیدن به اجاق گاز و نحوه تعمیر آن

در صورتی که گاز کافی از لوله اصلی به اجاق گاز نرسد، اجاق گاز کار نکرده و روشن نخواهد شد. شما می توانید برای عیب یابی اجاق گاز، ابتدا دستگیره سوپاپ را باز نمایید. حال یک کبریت و یا فندک را روشن کنید و در نزدیکی آن قرار دهید. در صورتی که گاز روشن نشود، جریان گاز وجود ندارد. در راهنمای تعمیر اجاق گاز آورده شده است که باید در زمان بروز این مشکل، جرقه های ایگنیتر را بررسی نمایید. رنگ این جرقه ها باید سفید مایل به  آبی باشد. در صورتی که رنگ زرد و یا نارنچی را مشاهده کردید، باید هر چه سریع تر در جهت بر طرف نمودن مشکلات اجاق گاز خود، اقدام به تعویض ایگنیتر کنید. شما می توانید برای خرید ایگنیتر از تکنسین های آی پی یدک کمک بگیرید.

 

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست