Logo

مقالات

محصولات

021-88986350 دفتر فروشگاه
سبد خرید (0)

مقالات

محصولات

پشتیبانی آنلاین

بررسی مشکلات سولاردام

بررسی مشکلات سولاردام
بررسی مشکلات سولاردام

سولاردام و مایکرویوو یکی از مهم ترین لوازم آشپزخانه است که در صورت خرابی در فرایند آشپزی اختلال ایجاد می کند. در این مطلب آی پی یدک قصد دارد به 8 عنوان از مشکلات سولاردام، که ممکن است مصرف کننده در خانه قادر به تعمیر و حل آن بر اساس راهنمای تعمیر سولاردام نباشد بپردازیم. بیش تر افراد به دلیل عدم شناخت کافی این دستگاه قادر به تشخیص ایراد نخواهند بود و نیاز به عیب یابی سولاردام دارند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که دچار به یکی از مشکلات سولاردام شده اید مطلب بررسی مشکلات سولاردام را از دست ندهید. همین طور می توانید در هر مرحله از تکنسین های آی پی یدک درخواست کمک کنید.

کاربران گرامی؛ آی پی یدک بزرگترین تامین کننده قطعات مایکروفر در ایران می باشد و برای تهیه هر قطعه ای از هر ماکروفر کافیست تا به این فروشگاه مراجعه نمایید.

8 مشکل رایج سولاردام

8 مورد از مشکلات سولاردام، مواردی هستند تا به امروز رایج تر بوده است. در این مطلب آی پی یدک هر یکی از این مشکلات سولاردام را جز به جز مورد بررسی قرار می دهد تا با استفاده از راهنمای تعمیر سولاردام  بتوانید در صورت نیاز به عیب یابی سولاردام بپردازید. با ما همراه باشید.

راهنمای علت گرم نشدن غذا در سولاردام

یکی از رایج ترین مشکلات سولاردام گرم نشدن مواد غذایی با وجود کار کردن با آن ها است. این مشکل دلایل متعددی می تواند داشته باشد:

 • خرابی سوئیچ درب سولاردام که به طور حتم باید تعویض گردد.
 • ولتاژ مورد نیاز سولاردام به آن نمی رسد که دلیل آن خراب شدن دیود است. در نتیجه غذا خوب گرم نمی شود و برای حل این مشکل باید دیود تعویض گردد.
 • میزان حجم غذای که داخل سولاردام قرار داده اید زیاد است پس حجم غذا را کم تر کنید.
 • در زمان های که غذا نسبتا چرب باشد نیاز به گرم شدن بیشتری دارد، بنابراین زمان بیش تری غذا را داخل دستگاه نگه دارید. در صورت گرم نشدن لطفا با تکنسین های آی پی یدک تماس بگیرید.
 • حرارت مورد نیاز در صورت کثیف بودن فضای داخل دستگاه به مواد غذایی نخواهد رسید، بنابراین فضای داخل دستگاه را تمیز نگه دارید.
 • در صورتی که نیاز به تعویض قطعات و لوازم جانبی سولاردام داشتید، می توانید با فروشگاه آی پی یدک در تماس باشید.

بررسی جرقه زدن سولاردام

اولین و مهم ترین دلیل، اتصالات برقی داخل سولاردام ایراد دارد و شما با یکی دیگر از مشکلات سولاردام مواجه شده اید. برای اطمینان حاصل شدن در این موضوع یک لیوان آب داخل دستگاه قرار دهید، اگر جرقه زده شد مشکل آن از قطعات داخلی می باشد. شما می توانید در این زمینه از تکنسین های آی پی یدک کمک بگیرید.

 • استفاده از ظروف لب پر شده باعث می شود که بر اثر امواج با بخش لب پر شده جرقه ای ایجاد شود. پس از ظروف لب پر استفاده نشود.
 • ظروف استیل نیز ممکن است یکی از دلایل بروز این مشکل باشد.
 • یکی دیگر از عامل های بروز جرقه کثیف بودن قطعات داخلی سولاردام می باشد. بنابراین قطعات داخلی را پس از هر بار استفاده تمیز نگه دارید.
 • توجه داشته باشید که در صورت مشاهده این گونه از مشکلات سولاردام، باید هر چه زود تر عیب یابی سولاردام را به صورت تخصصی انجام دهید.

بررسی مشکل نچرخیدن سینی سولاردام

از جمله مشکلات سولاردام، نچرخیدن سینی می باشد. توجه داشته باشید که باید بر اساس راهنمای تعمیر سولاردام، مشکلات دستگاه را برطرف نمایید. آی پی یدک شما را در این زمینه یاری خواهد نمود.

نچرخیدن سینی سولاردام ممکن است دو دلیل داشته باشد. اولین دلیل آن تمیز نبودن سینی و محفظه داخلی است. این قسمت باید از هر گونه چربی و یا ذرات غذا پاک شود. دلیل دوم آن خرابی در قطعه شفت می باشد که اگر ظروف سنگین بر روی آن قرار دهید و سینی نچرخد باید قطعه شفت سولاردام را تعویض کنید.

شما می توانید برای تعویض شفت سولاردام به فروشگاه آی پی یدک مراجعه نمایید.

چگونه مشکل روشن نشدن سولاردام را برطرف کنیم؟

دو دلیل برای روشن نشدن سولاردام وجود دارد که هر دو آن ها مهم هستند. چرا که روشن نشدن دستگاه می تواند یکی از رایج ترین و متداول ترین مشکلات سولاردام باشد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

 • احتمال اتصالات برقی آن قطع شده است که در این صورت از سالم بودن دو شاخه پریز برق اطمینان حاصل کنید. از طرف دیگر هم برای اتصال سولاردام به جریان برق، می بایست دو شاخه را به صورت مستقیم به پریز برق متصل کنید. برای این کار از سه راهی استفاده نکنید.
 • فعال بودن قفل کودک دلیل دوم بروز این گونه از مشکلات سولاردام است. برای رفع مشکل کلید صفحه نمایش را فشار دهید و در صورت نمایش حروف ال متوجه خواهید شد که قفل کودک دستگاه روشن است. برای خروج سولاردام از قفل کودک دکمه استاپ/کلیر را به مدت پنج ثانیه فشار داده تا از حالت قفل خارج شود.

راهنمای عیب یابی و رفع تولید صدای زیاد سولاردام

به سه دلیل سولاردام ممکن است صدای زیادی را تولید کند. توجه داشته باشید که شما باید به صورت مرحله مرحله این سه دلیل را بر اساس راهنمای تعمیر سولاردام مورد بررسی قرار دهید.

 • در زمانی که ریل و یا شفت در حالت درستی در داخل محفظه قرار نگرفته باشد، که در این صورت هنگام کار صدای زیادی از سولاردام تولید می شود. حتما نحوه قرار گیری صحیح آن را با در نظر گرفتن راهنمای تعمیر سولاردام بررسی کنید.
 • قرار دادن ظروف سنگین بر روی سینی باعث تولید صدای زیاد می شود، از این کار خودداری کنید.
 • تمیز بودن ریل سینی یکی از عوامل مهم در سالم بودن سولادرام است. در صورت نیاز پس از هر بار استفاده آن را تمیز کنید.
 • در صورت بر طرف نشدن این گونه از مشکلات سولاردام می توانید از تکنسین های آی پی یدک کمک بگیرید.

بررسی مشکل روشن نشدن گریل سولاردام

این گونه از مشکلات سولاردام می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. توجه داشته باشید که شما باید عیب یابی سولاردام را به صورت تخصصی انجام دهید و اقدامات لازم را بر اساس راهنمای تعمیر سولاردام انجام دهید.

 • ترموستات دستگاه خراب شده، آن را تعویض کنید.
 • المنت دچار مشکل شده باشد، با تعمیرکار تماس حاصل فرمایید.
 • برد خراب شده باشد، که در صورت نیاز باید تعویض گردد.
 • در صورت نیاز به هر یک از قطعات نام برده شده در ساختار سولاردام می توانید با فروشگاه آی پی یدک در تماس باشید.

راهنمای عیب یابی خاموش شدن سولاردام در حین کار

چند دلیل خاموش شدن سولاردام در حین کار وجود دارد، که اصلی ترین آن خراب شدن قفل درب سولاردام است که در صورت بروز این مشکل دستگاه پس از سه ثانیه خاموش خواهد شد. لازم است بدانید که مشکلات سولاردام، باید یک به یک بر اساس راهنمای تعمیر سولاردام بررسی شوند. در غیر این صورت به سایر بخش های سالم دستگاه آسیب خواهد رسید.

دلیل بعدی آن خراب شدن فن موتور است، خاموش شدن ناگهانی سولاردام می تواند به دلیل ترانسفر و یا تاچ پد باشد. آخرین دلیل آن هم استفاده طولانی از دستگاه که موجب معیوب شدن قطعات می شود. برای رفع این گونه از مشکلات سولاردام می توانید با تعمیرکاران آی پی یدک تماس بگیرید تا عیب یابی سولاردام به صورت تخصصی انجام شود.

هم چنین می توانید در صورت نیاز به قطعات و بخش های سولاردام با تکنسین های آی پی یدک در تماس باشید.

راهنمای عیب یابی روشن ماندن لامپ داخلی دستگاه پس از بستن درب سولاردام

یکی از مشکلات سولاردام روشن ماندن لامپ داخلی است که پس از بسته شدن درب دستگاه شما مشاهده می کنید. سولاردام اصولا سه تا چهار قفل دارد. خرابی در هرکدام این قفل ها منجر به عملکرد نادرست دستگاه می شود. بنابراین برای رفع این سری از مشکلات سولاردام، می توانید از طریق راهنمای تعمیر سولاردام اقدامات لازم را انجام دهید.

شما پس از عیب یابی سولاردام به صورت تخصصی متوجه خواهید شد که خرابی قفل، مانع از خاموش شدن لامپ داخل دستگاه می شود. به همین خاطر باید برای رفع نمودن این گونه از مشکلات سولاردام، قفل درب را تعویض نمایید. اگر به دنبال فروشگاهی شناخته شده هستید تا قطعات سولاردام را خریدارین مایید، می توانید به فروشگاه آی پی یدک مراجعه کنید.

2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. محمدرضا جهانگیری 12 بهمن 1400

  سلام سینی فلزی سولاردوم ال جی رو موجود دارید قطر ۴۰ سانتی متری ممنون میشم

  پاسخ دادن