Logo

مقالات

محصولات

021-88986350 دفتر فروشگاه
سبد خرید (0)

مقالات

محصولات

پشتیبانی آنلاین

آموزش تعویض موتور جاروبرقی

آموزش تعویض موتور جاروبرقی
آموزش تعویض موتور جاروبرقی

آموزش تعویض موتور جاروبرقی، به شما کمک میکند تا با خرید و تعویض این قطعه بتوانید مجدداً از جاروبرقی استفاده کنید. چرا که گاهی اوقات سوختن موتور جاروبرقی کاملاً از علائم ظاهری آن پیداست و تشخیص آن نیاز به کمک متخصص ندارد. بنابراین اگر بتوانید موتور مناسب جاروبرقی خود را از یک فروشگاه معتبر تهیه کنید و اندکی نیز دانش فنی داشته باشید، کار تعویض موتور بسیار ساده خواهد بود.

کاربران گرامی، در صورتی که هرگونه سوال در زمینه قطعات جاروبرقی دارید میتوانید در انتها همین مقاله از کارشناسان آی پی یدک پرسش کرده تا پسخگوی شما عزیزان باشند.

آموزش تعویض موتور جاروبرقی

برای تعویض موتور جاروبرقی، کافی است مراحل زیر را دنبال کنید تا این قطعه را تنها در عرض چند دقیقه و بدون کمک نیروی متخصص تعویض نمایید. به یاد داشته باشید که هر ایرادی در جاروبرقی، نشان دهنده خراب بودن موتور آن نیست. بهتر است قبل از باز کردن موتور جاروبرقی و تعویض آن، اشکال به ‌وجود آمده را به دقت بررسی نمایید تا از روی علائم و نشانه‌ها بتوانید به منشأ بروز ایراد، پی ببرید.

در ادامه این مقاله به بررسی مراحل تعویض موتور جاروبرقی میپردازیم:

مراحل تعویض موتور جاروبرقی

 1. مرحله اول در تعمیرات تمام لوازم برقی ایمنی است. این مورد، در خصوص تعمیر موتور جاروبرقی نیز صدق می‌کند. ابتدا باید مطمئن شوید که دوشاخه جاروبرقی در برق نیست. سپس کار خود را شروع کنید.
 2. برای راحتی کار بهتر است، لوله و کیسه و فیلتر را از دستگاه جدا کنید و جاروبرقی را روی یک تکه پارچه یا روزنامه قرار دهید تا فضای منزل را کثیف نکند.
 3. ابتدا به کمک دستگیره‌ای که در قسمت جلویی دستگاه تعبیه شده است، درپوش جاروبرقی را باز کنید.
 4. پیچ‌های اتصال دهنده درپوش را باز کنید و سپس دکمه‌های روشن و خاموش و سیم جمع کن را جدا کنید تا بتوانید درپوش جاروبرقی را راحت‌تر از جا جدا کنید.
 5. در این مرحله با باز کردن پیچ‌های پوشش موتور، آن را بردارید تا موتور نمایان شود.
 6. پیچی که موتور را در جای خود محکم نگه ‌می‌دارد باز کنید و موتور را بردارید.
 7.  همانطور که مشاهده می‌کنید، سیم‌ها و پایانه‌هایی به موتور وصل هستند و پلاستیکی از جنس فوم، موتور را در جای خود محکم نگه داشته است. این پلاستیک را از دور موتور باز کنید.

ادامه مراحل تعویض موتور در جاروبرقی

 1. در این مرحله سیم‌ها و اتصالات موتور را از آن جدا کنید.

سعی کنید جای هر یک از اتصالات را حفظ کنید یا از آن‌ها عکس بگیرید تا بتوانید هر یک را به درستی به موتور جدید دستگاه متصل کنید.

 1. حال موتور قدیمی از دستگاه شما جدا شده است. اکنون باید هر یک از اتصالات را به موتور جدید جاروبرقی وصل کنید.
 2. پس از اتصال موتور، پلاستیک فومی را به دور موتور بپیچید و موتور را در جای خود قرار دهید.
 3. پوشش موتور را وصل کنید. دکمه‌ها و درپوش جاروبرقی را نیز به‌وسیله پیچ مربوط در جای خود سفت کنید.
 4. کار تعویض موتور جاروبرقی به پایان رسیده است. اکنون می‌توانید دستگاه خود را به برق وصل کنید.

زمان تعویض موتور جاروبرقی

مهم‌ترین پرسش کاربران در رابطه با زمان تعویض موتور جاروبرقی است. چه زمانی می‌توان مطمئن شد که موتور جاروبرقی باید تعویض شود؟

همانطورکه می‌دانید، عوامل زیادی هستند که روی عملکرد موتور جاروبرقی تأثیر گذارند و منجر به سوختن آن می‌شوند. در بعضی موارد، حتی اگر بوی سوختگی نیز از دستگاه شما بلند نشود، باز هم امیدی به سالم بودن موتور نیست. هرچند که سوختن موتور اغلب با بوی دود و سوختگی همراه است.

 1. اگر از جاروبرقی برای جمع کردن آب استفاده کرده‌اید و اکنون بوی سوختگی آن به مشام می‌رسد، موتور دستگاه شما حتماً سوخته است.
 2. استفاده از جاروبرقی برای دقایق طولانی به موتور دستگاه آسیب می‌رساند. بهتر است پس از هر 10 دقیقه جاروکشی 5 دقیقه به دستگاه استراحت دهید.
 3. استشمام بوی سوختگی و مشاهده دود در 90 درصد موارد ناشی از سوختن موتور دستگاه است. اما در برخی موارد ممکن است سیم ها و اتصالات دستگاه عامل ایجاد این بو باشند.
 4. مکش ضعیف جاروبرقی نیز ممکن است نشان‌دهنده سوختن یا نیم‌سوز شدن موتور باشد.
 5. البته پیش از آن باید سایر عوامل مانند پر بودن کیسه جاروبرقی، کثیف بودن فیلتر یا مسدود بودن لوله‌ها را بررسی کنید.
 6. مشاهده جرقه در موتور در اغلب موارد ناشی از خود موتور نیست و با بررسی سایر بخش‌ها مانند زغال، برطرف خواهد شد.

نتیجه گیری مقاله

تعویض موتور جاروبرقی به‌ خودی خود کار چندان دشواری نیست. به‌ شرطی که در این کار دقت و ایمنی لازم را رعایت کنید. برای انجام این کار تنها کافیست موتور متناسب با جاروبرقی خود را از یک فروشگاه معتبر تهیه نمایید و سپس با استفاده از این مقاله، آن را تعویض کنید. اگر قصد دارید برای مدت زیادی پس از تعویض موتور نیز از دستگاه خود استفاده کنید باید در خرید این قطعه دقت کنید.

شما می‌توانید برای خرید موتور جاروبرقی از فروشگاه اینترنتی آی.پی یدک استفاده کنید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست