Logo

مقالات

محصولات

021-88986350 دفتر فروشگاه
سبد خرید (0)
تماس و پشتیبانی فروش

قیمت قطعات ماکروفر، مایکروویو و سولاردام

قیمت قطعات ماکروفر، مایکروویو و سولاردام
قیمت قطعات ماکروفر

این مقاله اطلاعاتی در مورد قیمت قطعات ماکروفر ، مایکروویو و سولاردام در اختیار شما قرار می دهد. همان گونه که اطلاع دارید ساختمان ماکروفر از قطعات متعددی تشکیل شده‌ است. خرابی یا آسیب‌رسیدن به هر یک از این بخش‌ها نیز عملکرد دستگاه شما را با اختلال مواجه خواهد کرد. شاید نیاز باشد برای روبه‌راه کردن ماکروفر، قطعات آن را به صورت مجزا خریداری نمایید. در این مرحله است که آشنایی با انواع و قیمت قطعات ماکروفر می‌تواند کمک‌کننده باشد.

معرفی انواع مایکروفر و قیمت قطعات آن ها

بهتر است قبل از پرداختن به بحث قیمت قطعات ماکروفر به معرفی انواع ماکروفر و کاربرد آن‌ها بپردازیم. ماکروفرها در انواع معمولی، کانوکشن، سولاردام و … تولید شده‌اند.

به‌ طورکلی ماکروفر وسیله‌ای است که به کمک امواج الکترومغناطیس، موجب ایجاد انرژی گرمایی و به جنبش درآمدن مولکول-های غذا شده و آن‌ها را گرم می‌کند. به دلیل اینکه این ماکروفرها، با به حرکت درآوردن مولکول‌های غذا موجب گرم شدن آن می‌شوند می‌توان گفت غذا در آن‌ها از درون به بیرون گرم می‌شود. پس برای اعمالی مثل سرخ‌کردن یا برشته کردن مناسب نیستند.

مایکروفر کانوکشن: فرق مایکروفر کانوکشن با ماکروفرهای معمولی وجود فن در بخش پشتی محفظه می باشد. این فن گرمایی را که توسط المنت‌ها تولید شده در فضای داخلی ماکروفر به گردش در می‌آورد و منجر به پخت یکنواخت و سریع آن‌ها خواهدشد.

سولاردام: این فناوری برای اولین‌بار توسط شرکت‌ ال‌جی ابداع و در ماکروفرهای تولید این شرکت به کار گرفته شد. در فناوری سولاردام یا همان پخت نوری علاوه بر استفاده از امواج مایکروویو، امواج نوری نیز به کار گرفته می‌شوند. پخت نوری از خشک شدن غذا جلوگیری می‌کند. این امر منجر می‌شود ویتامین موجود در غذا از بین نرود و طعم آن نیز تغییر نکند. برای دریافت قیمت قطعات ماکروفر به جدول پایین مراجعه کنید.

انواع قطعات و قیمت قطعات ماکروفر

دانستن قیمت قطعات ماکروفر مستلزم آشنایی با ساختمان این وسیله و اجزای مختلف آن است. اگر بخواهیم اجزای تشکیل‌دهنده ماکروفر را به طور مختصر نام ببریم، می‌توانیم به توری فلزی، مگنترون، مبدل، خازن، فن، فرستنده، صفحه‌گردان، سنسور رطوبت، سوئیچ روشنایی ماکروفر، لامپ مگنترون، سوییچ ایمنی ماکروفر، لامپ ماکروفر، رله قدرت، یک سوکننده و خازن ولتاژ بالا، رله پخت و رله قدرت برق متناوب، مقاومت، آنتن چرخنده و … اشاره کنیم. عملکرد خاصی نیز برای هر یک از این قطعات تعریف شده که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد.

جدول قیمت قطعات ماکروفر

قطعات مایکروفر قیمت قطعات ماکروفر
ریل زیر بشقاب مایکروویو
ریل زیر بشقاب مایکروویو بزرگ
شاخک اهرم درب مایکروویو
شاخک اهرم درب مایکروویو
موتور گردان TYZ 49، موتور درایو
موتورگردان 21 ولت مایکروویو
موتور گردان 220-240 ولت مایکروویو
موتور گردان 30 ولت مایکروویو
مگنترون مایکروویو WITOL
کوپل قهوه‌ای زیر سینی گردان مایکروویو
انواع دیود مایکروویو
خازن های ولتاژ معمولی
انواع خازنهای مایکروویو
مگنترون مایکروویو
مگنترون مایکروویو پاناسونیک مدل 2M261-M36
مگنترون مایکروویو ویتول 2M217-J
مگنترون مایکروویو الجی LG-2M-214
مگنترون مایکروویو ال جی LG-2M-246
کوبل زیر سینی گردان ماکروفر
سینی مایکروویو سامسونگ سایز 5/28
سینی خارجی ماکروویو ال جی سایز 28
سینی خارجی مایکروویو سایز 24
سینی خارجی مایکروویو سایز 27
قفل درب مایکروویو
مگنترون مایکروویو سامسونگ
سینی مایکروویو 5/31
لامپ انواع مایکروویو
دیود مایکروویو
طلق نسوز میکا مخصوص
دیود دوبل مایکروویو
قفل اهرم درب مایکروویو
فیوز مایکروویو
نازل اشعه مگنترون
رکتیفایر، پل دیودی ماکروفر
خازن ولتاژ بالا معمولی
رابط زیر سینی ماکروفر الجی و اسنوا
فیوز حرارتی ماکروفر
ترانس مایکروفر
دیود مگنترون
ترموسوییچ مایکروویو
مگنترون مایکروویو WITOL 319K
مگنترون مایکروویو ال جی LG 2M213
برد اینورتر مایکروویو پاناسونیک
میکروسوئیچ پایه دار
میکروسوئیچ بدون پایه
درب کامل مایکروویو
صفحه میله ای فلزی عایق
سه پایه میله ای فلزی عایق

قطعات ماکروفر و کاربرد آنها

آن چه منجر به عملکرد صحیح ماکروفر می شود، عملکرد قطعات آن در کنار هم است. برای هر کدام از قطعات ماکروفر عملکرد خاصی تعریف شده است که مجموع آن ها در کنار هم، منجر به تولید انرژی گرمایی و گرم‌شدن غذا می‌شود. در این بخش می خواهیم با عملکرد انواع قطعات ماکروفر آشنا شویم. دانستن عملکرد هر یک از آن‌ها در کنار دانستن قیمت قطعات ماکروفر می‌تواند در خرید، کمک‌کننده باشد.

قیمت لامپ مگنترون مایکروویو

وظیفه اصلی گرم‌کردن غذا بر عهده لامپ مگنترون است. این وسیله با تغییر قطب مثبت و منفی مواد غذایی از طریق ایجاد میدان مغناطیس با فرکانس بالا موجب گرم شدن غذا می‌شود. در این بین مولکول‌های آب قطبیده هستند. به همین علت است که هرچه میزان آب موجود در غذا بیشتر باشد، راحت‌تر گرم می‌شود. برای اطلاع از قیمت لامپ مگنترون مایکروویو می‌توانید به جدول قیمت مراجعه کنید.

قیمت سینی گردان ماکروفر

سینی گردان با چرخاندن غذا منجر به پخت یکنواخت آن می‌شود. زیرا در اثر چرخش، حرارت به صورت یکسان به همه جای غذا می‌رسد. اگر این بخش خراب شده‌است، می‌توانید با اطلاع از قیمت سینی‌گردان ماکروفر، نسبت به خرید و جایگزینی آن اقدام نمایید. برای دریافت قیمت سینی گردان و قیمت قطعات ماکروفر به جدول بالا مراجعه کنید.

قیمت موتور گردان ماکروفر

موتور گردان در واقع موتور محرک سینی گردان ماکروفر است. این موتور توسط یک کوپلار به سینی وصل شده است و حرکت آن را تأمین می‌کند. اگر متوجه شده‌اید که سینی گردان ماکروفر شما نمی‌چرخد، احتمالاً ایراد از این موتور محرک است. اگر متوجه بروز مشکل در آن شده‌اید به راحتی می‌توانید پس از اطلاع یافتن از قیمت موتور‌گردان، آن را خریداری و تعویض نمایید تا دستگاه شما به حالت سابق برگردد. برای دریافت قیمت موتور مایکروفر و سولاردام و قیمت قطعات ماکروفر به جدول بالا مراجعه کنید.

قیمت کوپل زیر سینی ماکروفر

کوپلار یا همان کوپل زیر سینی عامل دیگری است که در همکاری با موتور، منجر به چرخش آن می‌شود. این قطعه از پلاستیک نرم تشکیل شده و با اتصال به شفت موتور، منجر به چرخیدن سینی می‌شود. سینی روی این کوپلار کاملاً چفت می‌شود. وظیفه اصلی این بخش جلوگیری از انتقال لرزش و صدای موتور به سینی است. قیمت کوپل زیر سینی ماکروفر بسیار کم و مقرون‌به‌صرفه است. در صورت خرابی این بخش به راحتی می‌توانید پا پرداخت هزینه اندک آن را تهیه و جایگذاری کنید. برای دریافت قیمت کویل زیر سینی مایکروفر و قیمت قطعات ماکروفر به جدول بالا مراجعه کنید.

قیمت ریل کمکی زیر بشقاب مایکروفر

ریل زیر سینی وسیله‌ای است که به حفظ تعادل سینی و چرخش راحت آن کمک می‌کند. در صورت مشاهده ایراد در این قسمت هم می‌توانید به راحتی آن را تعویض کنید.

قیمت قطعات ماکروفر و دیود ماکروفر

این دیود توان خروجی AC را به DC تبدیل می‌کند و ولتاژهای بالا را دو برابر می‌کند. این ولتاژ بالا انرژی مورد نیاز مگنترون را برای گرم‌کردن غذا را تولید می‌کند. اگر دیود از کار بیفتد موجب اختلال در عملکرد مگنترون خواهد شد. برای اطلاع از قیمت دیود ماکروفر و خرید آن می‌توانید به جدول قیمت مراجعه کنید.

قیمت میکروسوئیچ ماکروفر

ماکروفرها اغلب دارای 3 تا 4 سوئیچ درب هستند. عملکرد صحیح سوییچ درب منجر می‌شود تا از بسته بودن کامل درب اطمینان حاصل کنید. به دلیل اینکه دستگاه ماکروفر با اشعه مایکروویو کار می‌کند، نباید این اشعه از درون ماکروفر به بیرون نفوذ کند. اگر عملکرد این بخش مختل شود، ممکن است اشعه به فضای بیرون نفوذ پیدا کند. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت قطعات ماکروفر به جدول مربوط به آن مراجعه کنید.

قیمت لامپ ماکروفر

همه ما با عملکرد لامپ ماکروفر آشنا هستیم. از این وسیله برای روشن‌کردن محفظه داخلی ماکروفر و بررسی وضعیت غذا استفاده می‌شود. برخلاف کاربرد ساده آن وجود لامپ در ماکروفر لازم و ضروری است. قیمت لامپ ماکروفرها نیز بسته به نوع آن‌ها متغیر است. برای دریافت قیمت لامپ مایکروفر و سولاردام و قیمت قطعات ماکروفر به جدول بالا مراجعه کنید.

قیمت فیوز ماکروفر

ماکروفر دارای دو نوع فیوز حرارتی و سرامیکی است. هر یک از این دو فیوز دارای کاربردهای مختلف هستند و قیمت آن‌ها نیز مانند قیمت قطعات ماکروفر متفاوت است. کار فیوز حرارتی جلوگیری از گرم شدن بیش از حد ماکروفر است. درحالی‌که فیوز سرامیکی کار محافظت ماکروفر در برابر نوسانات برق را بر عهده دارد.

قیمت فن ماکروفر

فن وظیفه خنک کردن موتور را بر عهده دارد. این وسیله تقریباً در تمام لوازم برقی تعبیه شده و از وظیفه حساسی نیز برخوردار است. این قطعه در صورت خرابی حتماً باید جایگزین بشود؛ چون عدم عملکرد صحیح آن تبعات دیگری را به دنبال دارد. قیمت قطعات ماکروفر اغلب ثابت و مشخص هستند. شما می توانید این قطعه را نیز با در نظر گرفتن قیمت و کیفیت آن تهیه و استفاده کنید.

قیمت قطعات ماکروفر و ترانس ماکروفر

این قطعه مکعبی شکل از جنس فلز است. این قطعه دارای سیم‌پیچ‌های زیادی است. کار این سیم‌پیچ‌های افزایش ولتاژ در ماکروفر از طریق القای بار است. قیمت ترانس ماکروفرها تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

بهترین قیمت قطعات ماکروفر, مایکروفر و سولاردام ارزان

شما می‌توانید برای خرید قطعات ماکروفر ارزان، به فروشگاه اینترنتی آی.پی یدک مراجعه کنید. این فروشگاه عرضه‌کننده انحصاری لوازم یدکی وسایل آشپزخانه است. شما می‌توانید تمام محصولات مورد نیاز خود را با کمترین قیمت از این فروشگاه تهیه نمایید. از آنجایی که این مجموعه فقط در زمینه تأمین قطعات یدکی لوازم آشپزخانه فعالیت می‌کند، قیمت قطعات ماکروفر در آن، بسیار کم و مقرون به صرفه است. شما می‌توانید برای تهیه محصول موردنظر خود به صفحه مربوط به همان محصول در سایت آی.پی یدک مراجعه کرده و پس از ثبت خرید، آن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

برای مشاهده قطعات مایکروفرها و قیمت آن ها روی قطعه مورد نظر کلیک کنید:

4 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. قبادی 20 خرداد 1399

  سلام قیمت کوپل و نحوه ی ارسال یا تحویل گرفتن

  پاسخ دادن
 2. مهدی دارستانی 25 آذر 1399

  سلام درب کامل سولاردوم ال جی مدل lf5902 موجود دارید

  پاسخ دادن
  سجاد 30 اسفند 1399

  سلام. قیمت سینی سرامیکی ماکروفر سامسونگ مدل sami7 ؟ و نحوه ارسال؟

  پاسخ دادن
   مدیر سایت 12 اردیبهشت 1400

   سلام، لطفا جهت استعلام قیمت قطعات ماکروفر از طریق واتس اپ با شماره 09333336936 در ارتباط باشید.

   پاسخ دادن