Logo

مقالات

محصولات

021-88986350 دفتر فروشگاه
سبد خرید (0)
تماس و پشتیبانی فروش

آموزش باز کردن موتور جاروبرقی

آموزش باز کردن موتور جاروبرقی
آموزش باز کردن موتور جاروبرقی

در این مقاله قصد داریم آموزش باز کردن موتور جاروبرقی را در اختیار شما قرار دهیم. این دستگاه مهم‌ترین وسیله نظافت منزل است و در طول عمر مفید خود ممکن است دچار مشکلات متعدد شود. برخی از این مشکلات می‌توانند ساده و قابل‌ حل باشند و برخی دیگر نیاز به دقت و تجربه بیشتر دارند.

در هر صورت، تعمیر یک جاروبرقی خراب تا حد زیادی به فنی بودن و تجربه شما بر می‌گردد. تنها وسیله مورد نیاز برای باز کردن موتور جاروبرقی، پیچ گوشتی و اندکی دقت است. در اینصورت اگر ایراد دستگاه را به ‌درستی تشخیص داده باشید و با نحوه تعمیر آن آشنا باشید، ممکن است بتوانید بدون کمک تعمیرکار جاروبرقی، این وسیله را تعمیر نمایید.

آموزش باز کردن موتور جاروبرقی

پیش از باز کردن موتور جاروبرقی، بهتر است موارد ایمنی را به‌طور کامل رعایت کنید. در این صورت، نه دستگاه شما آسیب می‌بیند و نه خطراتی مانند برق گرفتگی و … جان شما را تهدید می‌کند. بنابراین قبل از هرکاری از این‌که دوشاخه در پریز نباشد، اطمینان حاصل کنید. سپس لوله‌ها، کیسه و سایر اجزا جارو‌برقی را از جای خود خارج کنید تا کار با دستگاه برای شما ساده‌تر گردد.

  1. ابتدا باید محفظه جاروبرقی را که موتور و سایر اجزای آن را می‌پوشاند از آن خارج کنید.
  2. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به برد دستگاه، بهتر است در ابتدا پیچ‌های برد را باز کنید تا دسترسی به موتور راحت‌تر شود. (برد را کاملاً خارج نکنید یا اگر این کار را انجام می‌دهید از پایانه‌ها و اتصالات آن عکس بگیرید تا در هنگام سرهم کردن جاروبرقی راحت‌تر باشید)
  3. برای خارج کردن موتور تمامی سیم‌ها و اتصالاتی را که به آن متصل است، جدا کنید. سپس موتور را از جای خود خارج کنید. بهتر است حین جدا کردن هر یک از پیچ‌ها و سیم‌ها از طرز اتصال آن‌ها عکس بگیرید تا در هنگام سرهم کردن دستگاه، دچار سردرگمی نشوید.
  4. اکنون شما موتور دستگاه را باز کرده‌اید.
باز کردن جاروبرقی

باز کردن جاروبرقی

موتور جاروبرقی چه زمانی باید باز شود؟

مشاهده هر اشکالی در این دستگاه دلیل بر لزوم باز کردن موتور جاروبرقی نیست. بسیاری از این ایرادات از سایر بخش‌ها نشأت می‌گیرند و نیازی نیست موتور دستگاه برای رفع آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها باز شود.

سوختن موتور جاروبرقی و باز کردن آن

باز کردن موتور جاروبرقی برای تعویض موتور سوخته لازم و ضروری است. اما چطور می‌توان تشخیص داد که موتور دستگاه سوخته است.

بوی سوختگی و باز کردن موتور جاروبرقی

یکی از مهم‌ترین نشانه‌های سوختن موتور جاروبرقی، استشمام بوی سوختگی از آن است. در 90 درصد موارد پس از مشاهده دود یا استشمام بوی سوختگی، موتور جاروبرقی سوخته است.

گرم شدن بیش از حد موتور جاروبرقی

گرم شدن بیش از حد جاروبرقی نیز می‌تواند به عملکرد موتور آن آسیب بزند. اگر از جاروبرقی خود برای دقایقی طولانی استفاده کرده‌اید و در نهایت متوجه گرمای بیش از حد آن شده‌اید، بدون شک موتور دستگاه شما آسیب دیده است.

ضعیف بودن مکش و بازکردن موتور جاروبرقی

اگر جاروبرقی شما مکش ندارد و سایر عوامل مانند درجه قدرت آن، مسدود نبودن لوله‌ها، پرنبودن کیسه، فیلتر و … را بررسی کرده‌اید. وقت آن رسیده است که با باز کردن موتور جاروبرقی، به بررسی آن بپردازید. چراکه ضعف در قدرت مکش آن ممکن است ناشی از نیم سوز شدن موتور باشد.

روشن نشدن جاروبرقی و باز کردن جاروبرقی

روشن نشدن جاروبرقی می‌تواند یکی از دلایل سوختن موتور باشد. اما روشن نشدن جاروبرقی همواره به معنی از کار افتادن موتور نیست. گاهی اوقات ممکن است این مشکل به دلیل وصل نبودن جاروبرقی به پریز، پربودن کیسه آن، معیوب بودن کلید روشن و خاموش، شل شدن یا اختلال در عملکرد سیم رابط و … باشد. بنابراین پیش از بازکردن موتور بهتر است سایر بخش‌ها را نیز بررسی نمایید.

از کار افتادن ناگهانی دستگاه و باز کردن موتور جاروبرقی

دستگاه شما ممکن است به سبب سوختن موتور به‌طور ناگهانی از کار بیفتد. دلایل متعددی از جمله کهولت دستگاه می‌تواند سبب این امر شود.

سروصدای زیاد دستگاه و باز کردن موتور جاروبرقی

تنها دلیل سروصدای زیاد دستگاه نیز موتور آن نیست. اما اگر فکر می‌کنید که منَشأ این سروصدا موتور دستگاه است، باید آن را تعویض نمایید. موتورها در بعضی موارد قابل تعمیر هستند اما در صورت خرابی، بهتر است برای عملکرد مفیدتر  دستگاه آن را تعویض نمایید.

خلاصه مقاله باز کردن جاروبرقی و موتور آن

اگر به کمک یک تعمیرکار، متوجه شده‌اید که ایرادات دستگاه شما ناشی از موتور آن است. به‌راحتی می‌توانید با خرید موتور جاروبرقی و تعویض آن، مشکلات دستگاه را حل نمایید. برای تعویض موتور جاروبرقی می‌توانید از آموزش‌های مرحله به مرحله‌ای که برای باز کردن موتور جاروبرقی ارائه شده است استفاده کنید.

برای خرید موتور جاروبرقی، کافیست به بخش فروشگاه سایت آی.پی یدک مراجعه کنید و موتور جاروبرقی خود را از میان محصولات متنوع و متعدد موجود در این فروشگاه انتخاب نمایید. سفارش شما پس از ثبت، درکوتاه‌ترین زمان ممکن، درب منزل تحویل داده خواهد شد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست