Logo

مقالات

محصولات

021-88986350 دفتر فروشگاه
سبد خرید (0)

مقالات

محصولات

پشتیبانی آنلاین

بررسی مشکلات اتو

بررسی مشکلات اتو
بررسی مشکلات اتو

اتو یکی از لوازم و وسایل های برقی خانگی است که امروزه نقش اساسی ای در آراسته بودن ظاهر و تیپ ما دارند. چرا که به رفع چروک ها کمک کرده و می توانند لباس های ما را جذاب تر کنند. اما امکان دارد که در زمان استفاده از این وسیله متوجه مشکلات اتو شوید. از این رو آی پی یدک به بررسی مشکلات اتو در این مطلب پرداخته است. مهم نیست که اتو شما از نوع اتو دستی باشد و یا اتو بخار، آی پی یدک، یک به یک مشکلات اتو را برای شما مورد بررسی قرار خواهد داد.

کاربران گرامی؛ برای خرید هر کدام از قطعات اتو کافیست تا به فروشگاه قطعات لوازم خانگی آی پی یدک مراجعه کنید.

11 عدد از مشکلات اصلی اتو

11 عنوان از مشکلات اتو، جزو رایج ترین و متداول ترین مشکلات اتو به شمار می آیند که آی پی یدک در این مطلب به بررسی هر کدام پرداخته است. لازم به ذکر است که 11 عنوان از مشکلات اتو، مشکلاتی هستند که تکنسین های آی پی یدک امروزه بیش تر از سوی مصرف کنندگان با آن مواجه می شوند. به همین خاطر آن ها را در بخش های جداگانه توضیح داده ایم تا بتوانید به راحتی عیب یابی اتو را انجام دهید.

راهنمای عیب یابی آب دادن اتو دستی

یکی از رایج ترین مشکلات اتو، آب دادن آن دست. تفاوتی ندارد که اتو شما از نوع اتو بخار باشد و یا اتو دستی، درجه حرارت نا مناسب اتو می باشد. توجه داشته باشید که باید پیش از شروه به اتو کشی، درجه حرارت دستگاه را بر اساس جنس و بافت پارچه تنظیم نمایید. چرا که اگر اتو بخار در دمای نا مناسبی قرار بگیرد، آب از آن نشت کرده و چکه چکه می کند. همین مسئله می تواند باعث خیس شدن لباس و ایجاد لکه بر روی لباس ها شود.

  • اگر بر اساس نوع پارچه دمای آن را کم کرده اید، باید سیستم بخار اتو را خاموش کنید. چرا که شرایط گرمای دستگاه اتو، برای تبدیل آب به بخار کافی نبوده و باعث می شود تا آب در زمان اتو کشی از اتو بخار چکه کند.
  • یکی دیگر از مواردی که باید در زمان استفاده از اتو توجه به آن توجه کنید تا با مشکلات اتو بخار مواجه نشوید، باید پس از پر کردن مخزن اتو، باید مدتی را صبر کنید تا اتو به طور کامل داغ شود.‌ در این شرایط، آب در محفظه، گرم و سپس به بخار تبدیل می شود. بخار از هر سوراخ کف اتو خارج شده و پارچه چروک را به راحتی و بدون هیچ گونه نشتی، صاف می کند.
  • در صورتی که موارد فوق را مورد بررسی قرار دادید و باز هم با نشت اتو دستی مواجه بودید، بهتر است برای عیب یابی اتو با تکنسین های آی پی یدک در تماس باشید.
  • ضمن این که پس از عیب یابی اتو، شما باید بر اساس راهنمای تعمیر اتو، قطعات و لوازم یدکی مورد نیاز خود را خریداری کنید، در این صورت به شما پیشنهاد می دهیم که به فروشگاه آی پی یدک مراجعه نمایید.

بررسی مشکل ایجاد لکه های زرد بر روی لباس توسط اتو بخار در راهنمای عیب یابی آن

یکی از رایج ترین مشکلات اتو، ایجاد لکه های زرد رنگ بر روی لباس است. در ادامه به عیب یابی اتو در این زمینه خواهیم پرداخت.

توجه داشته باشید که بر اساس راهنمای تعمیر اتو بخار، توصیه شده است که صرفا از آب مقطر استفاده نکنید. چرا که باعث رسوب و نشت آب از اتو خواهد شد. همین طور لازم است دبانید که آب مقطر در دما و درجه حرارت های بسیار بالا، تبدیل به بخار می شود. آب لوله کشی گزینه بهتری نسبت به آب مقطر به شمار می آید، اما باید به درجه سختی آب منطقه مسکونی خود توجه داشته باشید.

اگر آب دارای املاح و سختی فراوانی است، باید تمیز کردن و جرم گیری اتو بخار را در برناه های خود قرار دهید. چرا که وجود مواد معدنی در آب، می تواند باعث مسدود شدن سوراخ های کف اتو شود. این رسوبات به مرور زمان باعث ایجاد لکه های زرد و یا قهوه ای رنگ بر روی لباس خواهند شد.

در صورتی که با این راهکار در راهنمای عیب یابی اتو، مشکلات اتو بخار شما برطرف نشد، حتما هر چه سریع تر برای عیب یابی اتو اقدام نمایید. توجه داشته باشید که امکان دارد خرابی از سوی قطعه ای در داخل اتو باشد که باید هر چه سریع تر تعویض گردد. شما می توانید در جهت خرید قطعات اتو به فروشگاه آی پی یدک مراجعه کنید.

چگونه مشکل نشتی دادن اتو را ‌بر طرف کنیم؟

یکی از مشکلات اتو بخار، نشت آب است. لازم به ذکر است که اتو بخار بسته به نوع و مدلی که دارد، دارای ظرفیت های مختلف و همین طور مشخصی می باشد. در صورتی که مخزن اتو بیش از حد تعریف شده پر شود، امکان دارد که در زمان اتو کشی شما متوجه نشت آن شوید. بهتر است برای پر نمودن مخزن اتو بخار و یا اتو دستی خود، از یک فنجان اندازه گیری مشخص استفاده کنید. همین طور از بسته شدن کامل درپوش آن اطمینان خاطر کسب کنید.

اگر با موارد گفته شده در راهنمای تعمیر اتو، مشکلات اتو دستی و یا اتو بخار شما برطرف نشد، بهتر است در جهت خرید قطعات و لوازم جانبی اتو، به یک فروشگاه معتبر و مطمئن مراجعه نمایید. ما به شما خرید از فروشگاه آی پی یدک را توصیه می کنیم.

راهنمای عیب یابی و رفع داغ نشدن اتو دستی و نحوه تعمیر آن

اگر جزو افرادی هستید که خیلی زیاد از اتو دستی خود استفاده می کنید و با مشکل داغ نشدن اتو مواجه شده اید، بهتر است پیش از هر کاری اتصال صحیح سیم و دو شاخه اتو دستی را به پریز برق مورد بررسی قرار دهید.

حال باید سیم و ترموستات اتو دستی خود را بررسی کنید تا دچار قطعی نشده باشند. همین طور امکان دارد که اتصالات الکترونیکی دچار مشکل شده و برق به دستگاه نرسد. لازم به ذکر است که ترموستات در ساختار اتو دستی وظیفه دارد تا دمای اتو را کنترل کرده و از داغ شدن بیش از حد آن جلوگیری نماید. در صورتی که تنظیمات ترموستات بهم خورده باشد، اتو دیگر کاربری سابق را نخواهد داشت. اگر می خواهید این دسته از مشکلات اتو دستی خود را بر طرف کنید، باید عیب یابی اتو را به صورت دقیق و تخصصی انجام دهید. همین طور ممکن است که ترموستات اتو شما آسیب دیده و نیاز به تعویض آن داشته باشید. از این رو به شما پیشنهاد می دهیم تا خرید ترموستات را از فروشگاه شناخته شده و معتبر آی پی یدک انجام دهید.

راهنمای عیب یابی چسبیدن پارچه به کف اتو بخار

یکی از مشکلات اتو که خیلی از کاربران و مصرف کنندگان این محصول با آن مواجه هستند، چسبیدن پارچه به کف آن می باشد. عوامل مختلفی به طور کلی باعث می شوند تا پارچه به کف اتو بچسبد. شما در اولین مرحله باید کف اتو را به خوبی تمیز کنید. برای این کار می توانید از کمی سرکه و جوش شیرین استفاده نمایید. اما در برخی از مواقع شما نیاز دارید تا کف اتو را به کلی تعویض نمایید.

توجه داشته باشید که باید درجه حرارت اتو بخار، با نوع و جنس پارچه تنظیم شود. چرا که یکی از علت های اصلی چسبیدن پارچه به کف اتو، حرارت بسیار بالای خود دستگاه می باشد. به طور مثال لباس های خیلی نازک، تحمل حرارت بالا را نداشته و ممکن است که در زمان اتو کشی به کف اتو بچسبند.

در صورتی که پس از عیب یابی اتو بخار، متوجه شدید که نیاز به تعویض کف اتو دارید، می توانید با تکنسین های آی پی یدک مشورت کنید و هر چه سریع تر در جهت خرید کف اتو دستی خود، اقدام نمایید.

راهنمای عیب یابی و رفع مشکل روشن نشدن اتو

آیا دستگاه اتو دستی خود را به برق متصل کرده اید؟ آیا مطمئن هستید که پریزی که سیم و دو شاخه اتو را به آن متصل کرده اید، دارای جریان برق مناسبی است؟

  • یکی از مشکلات اتو، می تواند عدم روشن شدن آن باشد. پیش از هر کاری باید ابتدا جریان برق پریز و همین طور سلامت کابل و دو شاخه را مورد بررسی قرار دهید. توجه داشته باشید که در زمان عیب یابی اتو، امکان دارد، قطعی از داخل سیم اتو باشد.
  • از دیگر مواردی که باید در زمان عیب یابی اتو به آن ها توجه داشته باشید و بر اساس راهنمای تعمیر اتو آن ها را مورد بررسی قرار دهید، فیوز می باشد. چرا که امکان دارد فیوز دچار قطعی شده و یا به طور کلی سوخته باشد. شما باید برای روشن شدن اتو، حتما فیوز را تعویض نماید.
  • ترموستات یکی دیگر از بخش های داخلی دستگاه اتو است که باید برای بررسی مشکلات اتو، چک شود. همین طور ترموستات وظیفه کنترل دما و حرارت را داشته و اگر آسیب ببیند مانع از داغ شدن اتو شده و شما تصور می کنید که اتو روشن نشده است. شما می توانید پس از عیب یابی اتو، برای خرید قطعات و لوازم یدکی مورد نیاز خود، به فروشگاه آی پی یدک مراجعه نمایید.

بررسی مشکل سوزاندن لباس توسط اتو و راهنمای عیب یابی آن

همان طور که پیش تر گفتیم، هر لباسی جنس و بافتی منحصر به فرد دارد که باید درجه حرارت اتو بر همان اساس در زمان اتو کشی تنظیم شود. شما می توانید برای بررسی این دسته از مشکلات اتو، ابتدا دفترچه راهنمای فارسی اتو خود را مطالعه کنید و جدول درجه حرارت مناسب برای هر جنس پارچه را مشاهده نمایید. بهتر است برای عدم سوختن لباس ها در زمان اتو کشی، از یک پارچه نخی و سفید استفاده نمایید. در صورتی که با این راهکار بر اساس راهنمای تعمیر اتو، مشکلات اتو شما بر طرف نشد، می توانید با تکنسین های آی پی یدک در تماس باشید.

چگونه مشکل جمع شدن پارچه در زمان اتو زدن را ‌بر طرف کنیم؟

جمع شدن پارچه در زمان اتو کشی، یکی دیگر از مشکلات اتو دستی و اتو بخار می باشد. این مشکل، ربط مستقیم با کف اتو دارد. شما باید کف اتو را همواره تمیز نگه دارید. چرا که کثیف بودن کف اتو، علاوه بر ایجاد لکه های رنگی، می تواند باعث جمع شدن پارچه نیز شود. حتما پیش از شروع به اتو کشی، جنس پارچه را مورد بررسی قرار دهید و حرارتی متناسب با جنس و بافت آن را برای اتو تنظیم نمایید. به طور مثال برخی از پارچه ها مانند حریر و ساتن، با حرارت مستقیم اتو آسیب دیده و ممکن است در زیر اتو جمع شوند و یا بسوزند.

در صورتی که پس از تنظیم درجه حرارت اتو دستی و تمیز نمودن کف اتو، باز هم با این دسته از مشکلات اتو مواجه شدید، بهتر است هر چه زود تر از یک تنکسین برای عیب یابی اتو کمک بگیرید.

بررسی مشکل برق افتادن پارچه مخمل در زمان استفاده از اتو دستی در راهنمای عیب یابی آن

به طور کلی نباید پارچه مخمل را اتو کشی کنید. چرا که استفاده از اتو دستی و یا تو بخار برای اتو کشی پارچه های مخمل، می تواند پرز های لباس را از بین برده و ظاهر اولیه لباس را تغییر دهند. در حالت عادی تکنسین های آی پی یدک به شما توصیه می کنند که پارچه های مخمل را اتو نکنید، اما اگر می خواهید این کار را در خانه انجام دهید، می توانید لباس را پشت و رو کنید.

چگونه مشکل داغ شدن بیش از حد اتو بخار را ‌بر طرف کنیم؟

یکی از رایج ترین مشکلات اتو، داغ شدن بیش از اندازه آن می باشد. این دسته از مشکلات اتو دستی، می تواند به دلیل خرابی و یا آسیب دیدن چند قطعه داخلی باشد که یک به یک آن را بررسی می کنیم.

  • ترموستات یکی از اصلی ترین بخش هایی است که می تواند باعث به وجود آمدن این گونه مشکلات اتو باشد. چرا که وظیفه دارد درجه حرارت مناسب را برای اتو تامین نماید. در صورتی که ترموستات دچار خرابی شده باشد، امکان دارد که با بیش از حد داغ شدن اتو دستی مواجه شوید و در نهایت منجر به سوختن لباس شود.
  • در برخی مواقع خراب شدن دکمه انتخاب دما نیز می تواند باعث این گونه از مشکلات اتو شود. چرا که دارای نقص فنی شده و مانع از ارسال دستورات مناسب و درست به ترموستات می شود. توجه داشته باشید که پس از عیب یابی اتو، در صورت لزوم باید هر یک قطعات گفته شده، بر اساس راهنمای تعمیر اتو، تعویض شوند. توجه داشته باشید که شما می توانید برای تعویض هر یک از قطعات نام برده شده، به فروشگاه آی پی یدک مراجعه نمایید.

چرا از اتو بخار رسوب سفید رنگ خارج می شود؟

در صورت مشاهده رسوب سفید رنگ از اتو دستی و اتو بخار خود، باید هر چه سریع تر اقدام به عیب یابی اتو کنید تا لباس های شما دچار لک نشوند. توجه داشته باشید که باید برای تعمیر اتو در این مرحله، دستگاه را تمیز و جرم گیری نمایید. اگر با جرم گیری و تمیز نمودن اتو بخار، این مشکل بر طرف نشد، هر چه زود تر با تکنسین های آی پی یدک تماس بگیرید تا عیب یابی اتو بخار، به صورت تخصصی انجام پذیرد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست