Logo

مقالات

محصولات

021-88986350 دفتر فروشگاه
سبد خرید (0)

مقالات

محصولات

پشتیبانی آنلاین

بررسی مشکلات کولرگازی

بررسی مشکلات کولرگازی
بررسی مشکلات کولرگازی

با شروع فصول گرم سال، هر یک از ما به فکر استفاده از لوازم و وسایل خنک کننده مانند کولرگازی می افتیم. اسپلیت ها و کولر گازی ها، جزو پر استفاده ترین وسایل و لوازم خنک کننده می باشند. اما ممکن است در زمان راه اندازی شما متوجه مشکلات کولر گازی شوید. آی پی یدک در این مطلب تحت بررسی مشکلات کولرگازی، یک به یک آن ها را برای شما توضیح خواهد داد و عیب یابی اسپلیت را آموزش خواهید دید.

کاربران گرامی؛ چنانچه نظر یا تجربه به خصوصی در مورد مشکلات کولرگازی دارید می توانید با به اشتراک گذاشتن نظر یا پرسش خود در بخش دیدگاه ها در انتهی همین مقاله به گفتمان با متخصصین ای پی یدک بپردازید.

10 مشکل رایج کولرگازی

10 عنوان از مشکلات کولرگازی، جزو رایج ترین و متداول ترین مشکلاتی می باشد که ممکن است هر مصرف کننده ای با آن ها مواجه شود. شما باید بتوانید مشکلات کولرگازی را بر اساس راهنمای تعمیر کولر گازی برطرف کنید. به همین خاطر آی پی یدک به بررسی مشکلات کولر گازی در این مطلب پرداخته است.

راهنمای عیب یابی کثیف بودن فیلتر هوای کولرگازی

فیلتر هوای اسپلیت، جزو بخش ها و اجزای داخلی کولر گازی می باشد که باید به صورت مستمر تمیز شده و اصطلاحا سرویس شود. در صورت کثیف بودن این بخش در ساختار کولر گازی امکان دارد که شما با مشکلات کولرگازی مواجه شوید. همین طور بازدهی اسپلیت کم شده و مصرف انرژی آن دو چندان شود. شما باید بر اساس راهنمای تعمیر کولر گازی، فیلتر اسپلیت را به صورت فصلی تمیز کنید. توجه داشته باشید که در صورت عدم مهارت کافی در زمینه تمیز کردن و نظافت فیلتر می توانید با تکنسین های آی پی یدک در تماس باشید.

بررسی مشکل کاهش سرمایش اسپلیت در راهنمای عیب یابی آن

یکی از رایج ترین مشکلات کولر گازی، کاهش سرمایش و یا اصطلاحا تولید باد گرم می باشد. این مسئله می تواند از نشتی گاز مبرد نشات بگیرد. به همین خاطر باید در اولین فرصت تمامی اتصالات داخلی و خارجی اسپلیت را مورد بررسی قرار دهید. هم چنین در صورت کم شدن گاز مبرد باید اقدام به شارژ نمودن آن کنید. شما می توانید برای شارژ کردن گاز مبرد کولرگازی با تکنسین های آی پی یدک تماس بگیرید.

چگونه مشکل خوب کار نکردن یونیت خارجی را ‌بر طرف کنیم؟

یونیت خارجی وظیفه انتقال گرمای منزل و محیط را به فضای بیرونی بر عهده دارد. در صورتی که یونیت خارجی به درستی کار نکنید، امکان دارد که سرما جایگزین گرمای محیط نشده و می تواند باعث بیش از حد گرم شدن کمپرسور و مختل شدن سرمایش کولر گازی شود. این مسئله می تواند باعث بروز یکی از مشکلات کولر گازی شود. توجه داشته باشید که این داغی بیش از حد کمپرسور می تواند به سلامت بخش های داخلی آن آسیب بزند. به همین خاطر باید هر چه سریع تر اقدام به عیب یابی کولرگازی کنید. شما می توانید برای خرید قطعات و لوازم جانبی کولر گازی به فروشگاه آی پی یدک مراجعه کنید.

راهنمای عیب یابی و رفع مشکل خرابی برد الکتریکی در کولر گازی

یکی دیگر از مشکلات کولرگازی، خرابی برد فرامن و یا مدار الکتریکی می باشد. در صورت بروز هر گونه مشکل برای این بخش از اسپلیت، امکان دارد که عملکرد دستگاه را مختل نموده و حتی مانع از روشن شدن آن شود. توجه داشته باشید که باید عیب یابی کولر گازی به صورت تخصصی انجام شود. شما می توانید در این زمینه از تکنسین های آی پی یدک کمک بگیرید.

راهنمای عیب یابی خاموش و روشن شدن ناگهانی کولر گازی

اگر جزو کسانی هستید که خاموش و روشن شدن ناگهانی اسپلیت یکی از مشکلات کولر گازی شما به شمار می آید، بهتر است سیم کشی داخلی آن را مورد بررسی قرار دهید. توجه داشته باشید که سیم کشی داخلی اسپلیت از حساسیت بالایی برخوردار است و ممکن است داغ شدن بیش از حد آن ها، به سلامت دستگاه شما آسیب های جدی وارد کند. به همین خاطر باید در ابتدا عیب یابی کولرگازی را بر اساس راهنمای تعمیر کولر گازی به صورت کاملا تخصصی انجام دهید. همین طور می توانید در صورت نیاز به خرید سیم های داخلی اسپلیت به فروشگاه آی پی یدک مراجعه کنید.

راهنمای عیب یابی و رفع مشکل آبریزی اسپلیت

یکی از عمده مشکلات کولرگازی که امروزه خیلی از مصرف کنندگان با آن مواجه هستند، آبریزی می باشد. دلیل آبریزی اسپلیت می تواند به علت مسدود شدن راه آب خروجی کولرگازی باشد. این مسئله باید توسط یک تکنسین و تعمیرکار ماهر انجام شود. به همین خاطر به شما توصیه می کنیم که در صورت نیاز به یک متخصص کولر گازی با آی پی یدک تماس بگیرید.

بررسی مشکل برفک بر روی لوله های کولرگازی در راهنمای عیب یابی آن

از شایع ترین مباجث در بررسی مشکلات کولرگازی، برفک زدن لوله ها و یا کندانسور می باشد. این مسئله می تواند نشانگر کم بودن میزان شارژ گاز مبرد و یا کثیف بودن فیلتر ها باشد. حتما این دو مورد را بر اساس راهنمای تعمیر کولر گازی، به صورت تخصصی مورد بررسی دهید. در صورتی که نیاز به یک فیلتر نو داشتید و یا باید گاز مبرد اپلیت را شارژ نمایید، می توانید با فروشگاه آی پی یدک در تماس باشید.

چگونه مشکل لرزش و یا صدای غیر عادی اسپلیت را ‌بر طرف کنیم؟

ایجاد لرزش و صدای غیر عادی، علاوه بر این که یکی دیگر از عناوین در بررسی مشکلات کولرگازی به شمار می آید، می تواند آسایش و آرامش شما را سلب کند. این نوع از مشکلات کولر گازی، می توانند سر منشا های مختلفی داشته باشند که معمول ترین آن ها، عدم تراز بودن اسپلیت می باشد. همین طور امکان دارد که پایه های کمپرسور نیاز به آچار کشی داشته باشند. در صورتی که در عیب یابی کولرگازی مهارتی ندارید، می توانید از تعمیرکاران متخصص آی پی یدک کمک بگیرید.

بررسی مشکل روشن نشدن کولر گازی در راهنمای عیب یابی آن

از جمله رایج ترین مشکلات کولرگازی، روشن نشدن آن می باشد. شما باید در مرحله اول ترموستات و کنترل را تنظیم نموده و بررسی نمایید. در صورتی که با این کار مشکلات کولر گازی شما رفع نشد، باید سرویس اسپلیت را بر اساس راهنمای تعمیر کولرگازی انجام دهید. توجه داشته باشید که این کاز نیاز به مهارت و تخصص کافی دارد. در صورتی که مهارتی در این کار ندارید، می توانید از تکنسین های آی پی یدک کمک بگیرید.

چگونه مشکل کار نکردن فن کولرگازی را ‌بر طرف کنیم؟

کار نکردن فن اسپلیت، یکی دیگر از مطالب در بررسی مشکلات کولرگازی می باشد که باید برای برطرف نمودن آن در ابتدا فیلتر را بررسی کنید تا دچار مسدودیت نشده باشد. در صورتی که بر روی کویل سرد کننده و یا لوله های مبرد یخ مشاهده کردید، اجازه دهید تا به طور کامل آب شوند. حال باید کار کردن فن را بررسی کنید. در صورت عدم کار کردن باید حتما رله فن و یا خود موتور را چک کنید. در صورت آسیب دیدن هر کدام باید هر چه سریع تر در جهت تعویض آن ها اقدام نمایید. به شما توصیه می کنیم که برای خرید قطعات و لوازم یدکی اسپلیت با فروشگاه آی پی یدک در تماس باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست