Logo

مقالات

محصولات

021-88986350 دفتر فروشگاه
سبد خرید (0)

مقالات

محصولات

پشتیبانی آنلاین

مشکلات بخارشوی

مشکلات بخارشوی
مشکلات بخارشوی

به طور معمول معایب و مشکلات بخار شو در اکثر مدل ها و برند های تولید کننده‌ تقریبا یکسان است. دستگاه ‌بخار شو، وسیله است که می توان از آن برای تمیز نمودن سطوح، کف و از بین بردن خاک چربی استفاده نمود. این دستگاه‌در مدل های مختلف تولید می شود که عمدتا‌ عملکرد هر کدام به این گونه است که آب در داخل مخزن ریخته، سپس این آب پس از روشن کردن دستگاه بخارشو به بخار تبدیل شده و با شدت از دستگاه خارج می شود.

پس از این شما می توانید از آن در جهت تمیز کردن و ضد عفونی کردن سطوح مختلف استفاده نمایید. توجه داشته باشید که امکان دارد دستگاه بخارشوی، مانند هر دستگاه دیگر، پس از مدتی از کار بیفتد و عملکرد اصلی خود را از دست بدهد. از این رو شما نیاز داشته باشید که برای خرید لوازم یدکی و قطعات بخار شوی اقدام نمایید. آی پی یدک در این مطلب به شما از رایج ترین مشکلات بخارشو خواهد گفت و فروشگاهی معتبر را در جهت خرید قطعات بخار شوی، معرفی خواهد نمود.

کاربران گرامی؛ برای خرید هر قطعه ای از هر بخارشوی می توانید به فروشگاه قطعات لوازم خانگی آی پی یدک مراجعه کنید.

7 عنوان از مشکلات بخار شو

7 عنوان از مشکلات بخارشو، به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به راحتی با قطعات و بخش های مختلف دستگاه بخار شو آشنا شوید و در صورت بروز هر گونه مشکل، به راحتی آن را عیب یابی کرده و مشکلات بخار شو خود را برطرف نمایید. آی پی یدک از رایج ترین مشکلات بخارشو در این مطلب به شما گفته است.

راهنمای عیب یابی نارسایی سیستم برق بخارشوی

دستگاه بخار شو، به طور کلی در دو مدل شارژی و برقی طراحی و تولید شده است. مدل هایی که شارژی هستند، با استفاده از باتری های شارژی و یا تعویضی مورد استفاده قرار می گیرند.‌ اما در مدل های برقی بخارشوی، این دستگاه به وسیله کابل و دو شاخه به پریز برق متصل شده و شروع به کار می کند.‌ در صورت نارسایی برقی در هر یک از مدل های نام برده شده، امکان دارد که متوجه عدم کارکرد بخار شو خود شوید.

در صورتی که در زمان عیب یابی متوجه شدید‌که لامپ دستگاه خاموش است،‌باید سوکت را تعویض نمایید و یا امکان دارد که قطعی از سیم های داخلی کابل باشد. در این صورت شما باید کابل و دو شاخه بخار شو را تعویض نمایید. ما به شما توصیه می کنیم‌ که در جهت خرید لوازم و قطعات بخارشو، به فروشگاه آی پی یدک مراجعه نمایید.

بررسی مشکل عدم تولید بخار در راهنمای عیب یابی آن

توجه داشته باشید که مخزن بخارشوی، باید به اندازه کافی دارای آب باشد تا دستگاه بتواند تولید بخار کند. گاهی اوقات، در زمان استفاده نمودن از دستگاه بخار شو، متوجه کم بودن آب مخزن نشوید. شما باید حتما پیش از هر بار استفاده از دستگاه بخارشو مقدار آب مخزن آن را چک کنید. در نظر داشته باشید که روشن کردن دستگاه بخارشوی، بدون آب، می تواند صدمات جبران ناپذیری به دستگاه شما وارد کند.

چگونه مشکل مسدود شدن نازل را ‌بر طرف کنیم؟

یکی از مشکلات بخار شو، مسدود شدن نازل آن است. شما می توانید برای تمیز نمودن نازل از آب مقطر و یا آب جوشیده استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که آب معمولی با گذشت زمان، در داخل دستگاه رسوب نموده‌و مانع از خروج بخار از دستگاه بخارشو می شود.‌ به همین خاطر به شما توصیه می کنیم که بر اساس راهنمای تعمیر بخارشو، حتما از آب مقطر و ‌یا آب جوشیده در زمان استفاده از دستگاه، استفاده نمایید.

راهنمای عیب یابی و رفع مشکل گرم نشدن آب و نحوه تعمیر آن

از رایج ترین مشکلات بخارشوی، گرم نشدن آب به شمار می آید. شما باید پیش از آن که دستگاه شروع به کار کند، صبر کنید تا آب درون دستگاه ‌به طور کامل گرم شود. این گرما باید به حدود 10 درجه سانتی گراد برسد. البته لازم به ذکر است که امکان دارد که این دما برای دستگاه های مختلف، متفاوت باشد.‌ در صورتی که با این‌ راهنمای تعمیر بخارشوی، مشکل دستگاه شما برطرف نشد، حتما از تکنسین های آی پی یدک کمک بگیرید.

راهنمای عیب یابی و رفع مشکل نشتی در بخار شو

در صورتی یکی از مشکلات بخار شو شما، نشتی است، این بخش از مطلب را از دست ندهید. توجه داشته باشید‌ که مکانیزم دستگاه بخار شو، گرم کردن آب و آن را با فشار پاشیدن به صورت بخار می باشد. اما اگر دستگاه بخارشوی، دارای نشتی باشد، بخار با فشار مناسبی از دستگاه خارج نخواهد شد. توجه داشته باشید که باید عیب یابی بخارشوی، به صورت کاملا تخصصی انجام شده و در صورت نیاز به قطعات، به فروشگاه آی پی یدک مراجعه نمایید.

بررسی مشکل فعال بودن قفل کودک و راهنمای عیب یابی آن

بعضی از دستگاه های بخارشو، دارای قفل کودک هستند. فعال بودن قفل کودک می تواند مانع از عملکرد کلیه قطعات و بخش های دستگاه بخارشو شود.‌ شما باید برای برطرف نمودن این مدل از مشکلات بخار شو، حتما قفل کودک دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. اگر مشکل بخارشوی شما برطرف نشد، می توانید با تکنسین های آی پی یدک تماس بگیرید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست